Załóż blokadę na drzwi. Niewielki rozmiarami stoper może skutecznie pomóc ominąć niebezpieczeństwo. Otwierasz drzwi, okna, chcąc przewietrzyć mieszkanie, a tu nagle przeciąg, trzask zamykających się nagle drzwi i huk wypadających szyb. Przeżyłem ten szok. Lepiej nie narażać się na to i być właściwie zabezpieczonym. Blokada na drzwi może pełnić nie tylko rolę stopera, ale być jednocześnie atrakcyjną ozdobą. Niejednokrotnie stopery są bardzo pomysłowe w swej formie, no i bardzo ułatwiają życie. (zobacz przykłady tutaj)
Jeżeli w domu są małe dzieci, blokada na drzwi jest niezbędna. Dwustronna blokada drzwi umożliwia ich zablokowanie np. tylko lekko uchylonych lub częściowo otwartych. Co ciekawe, ustawienie tego typu blokady nie wymaga narzędzi, śrub, kleju itp. akcesoriów. Stoper nie jest na stałe przytwierdzany, a podłożem może być zarówno wykładzina dywanowa, panele, podłoga drewniana, jak i gres. Drzwi łatwo zamkniesz, gdy naciśniesz stopą jedną ze stron blokady drzwi, którą z powodzeniem możesz używać w pokoju dziecięcym, salonie i innych pomieszczeniach.
(Zobacz blokady babymoose)
Aby uniknąć zbicia szyby w oknie, zamocuj blokadę na okno. Zyskasz dodatkowe zabezpieczenie i spokój. Możesz tak ustawić stoper, że okno będzie się otwierać tylko w niewielkim zakresie – dziecko nie wypadnie przez okno.
(Blokady okna babymoose)
Możesz również umieszczać blokady w górnej krawędzi drzwi w taki sposób i w takim miejscu, aby uniemożliwić przytrzaśnięcie drzwiami np. paluszków dziecka nawet przy zawiasach.
31 maja 2008Kategoria: Drzwi, Pokoje dziecięce
Napisz komentarz